Cute Polka Dotted Grey Bow Tie Ribbon Szabeli w domu: Sówka do pokoju dziecka

poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Sówka do pokoju dziecka

Sówki są urocze. No i do tego są symbolem mądrości. Cóż innego lepiej sprawdziłoby się zatem do przyozdobienia ściany w dziecięcym pokoju.

Do stworzenia podstawy rysunku użyłam okręgów różnej wielkości. Największy z okręgów, wykonany poprzez obrysowanie pudełka po cukierkach, stał się głową. Tułów powstał z obrysowania taśmy malarskiej, nieco już zużytej ;) Większe okręgi przy sowich "brwiach", to obrys nakrętki od mleka, mniejsze zaś - nakrętki od Fanty. Gałki oczne wykonałam używając skuwki od przyspieszacza wysychania lakieru do paznokci :D Teraz tylko wystarczyło dorysować skrzydełka, łapki, gałąź, pióra nad oczami, na "klacie" i zawijasy na głowie. 

Do pokolorowania sowy użyłam farb wodnych Pentel. Cienie tu i ówdzie dodałam przy pomocy pasteli Koh-i-noor i ołówka. Białe elementy to farba akrylowa (wolałabym użyć białego długopisu żelowego, ale ten się skończył, a w moim mieście patrzą na mnie jak na wariatkę, gdy o taki pytam w sklepach papierniczych), a czarny obrys to cienkopis. UWAGA! Jeśli cienkopis nie jest wodoodporny, należy użyć go po całkowitym wyschnięciu kartki. Bo inaczej rozpłynie się.  Na koniec kilka chlapnięć pędzelkiem wokół ptaka - rysunek warto przysłonić kartką papieru, kawałkiem ręcznika papierowego czy co tam ma się pod ręką, aby nie poplamić go tam gdzie nie trzeba i nie rozmazać cienkopisu. I gotowe.

Szabeli


2 komentarze: