Cute Polka Dotted Grey Bow Tie Ribbon Szabeli w domu: Kredka świecowa z recyklingu

piątek, 12 czerwca 2015

Kredka świecowa z recyklingu

Będąc w jednym z supermarketów, natknęłam się na fantastyczne foremki silikonowe w zawrotnej cenie 2,99zł sztuka. Oczywiście wzięłam. W planach miałam robienie ozdobnych mydełek. Nawet coś spróbowałam, ale poniosłam porażkę. Oczywiście wiem co zrobiłam nie tak i będę próbowała aż do skutku :) W domu znalazłam za to pudełeczko z połamanymi kredkami świecowymi. Pomyślałam, że jeśli czegoś nie wykombinuję, to nie będę sobą. To pokombinowałam. Oto efekt:Dinozaur ten to całkowicie zdatna do użytku wielokolorowa kredka świecowa. Świetny prezent dla dziecka. A oto jak powstała:Do przygotowania kredki potrzebowałam silikonowej foremki i... kredek świecowych. Kredki "obrałam" z papierków i połamałam na kawałki.


Połamane kredki (plus kilka kawałków z wspomnianego wyżej pudełka) wrzuciłam do foremki zapełniając 3/4 jej wysokości. Starałam się przemieszać kolory, by końcowy efekt był ciekawszy.


Tak przygotowaną foremkę wstawiłam do piekarnika nagrzanego do około 150 stopni. Co jakiś czas kontrolowałam stopień rozpuszczenia kredek. Po około 10 minutach foremkę ostrożnie wyjęłam. Wyglądało to tak:


Do mazi wsypałam trochę brokatu i delikatnie wymieszałam patyczkiem. Niestety chyba mam za lekki brokat, gdyż nic nie opadło na dno. W związku z tym moja kredka jest brokatowa tylko od spodu :)
Zostawiłam wosk na stole, by odrobinę stężał. Następnie wstawiłam do lodówki. Po około dwóch godzinach kredkę można było ostrożnie wyjąć z foremki. 


Na powyższym zdjęciu widać spody moich kredek. Szału nie ma. Za to wierzch kredek to inna bajka. Piękne, kolorowe dinozaury gotowe.Niestety nie mogę doczyścić foremki z wosku. Będzie zatem używana tylko do robienia świecówek. A ja w poniedziałek pędzę po nowe foremki :D


Szabeli

9 komentarzy:

 1. Super sprawa takie zrecyklingowane kredki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę genialnie prosty i świetny pomysł
  Przy dwójce młodszego rodzeństwa na pewno mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny efekt. Nigdy bym nie pomyślała, że w taki sposób można wykorzystać stare kredki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł świetny :) Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne! Gratuluję inwencji!

  OdpowiedzUsuń