Cute Polka Dotted Grey Bow Tie Ribbon Szabeli w domu: Kuchnia pełna miłości

piątek, 6 lutego 2015

Kuchnia pełna miłości

Ale mnie wzięło na deski do krojenia ;) Kolejna do kolekcji. Tym razem szarość przełamana odrobiną koloru khaki. Do tego spękania, postarzenia i transfer nitro - czyli wszystko co lubię. 

Napisy są w języku polskim. Nie ukrywam, że bardzo lubię nasz język i staram się najczęściej stosować go w pracach (czasem sięgam niestety po angielski czy francuski). Zwłaszcza w dobie wszechobecnych zapożyczeń i dziwnych skrótowców. Nie wiem jak Was, ale  mnie rażą również błędy ortograficzne w publicznych wypowiedziach. Oczywiście jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma prawo popełnić "byka", ale jeśli widzę tekst typu "boorze pomuz mi modloc sie do ciebie wiem ze wrzyciu pobłodziłem" (autentyk z profilu społecznościowego pewnego pana, który wsławił się w moim mieście zabiciem psa), to aż mnie telepie. Ale może trochę przesadzam? 

Wracając do tematu. W związku z tym, iż napisy są po polsku, zgłaszam moją pracę na "Wyzwanie" w Starym Pianinie.


Przypominam o Candy. Zapraszam serdecznie. Jelonek aż trzęsie się z radości, by trafić do nowego domu :)


Szaba

10 komentarzy:

 1. dziękuję za zgłoszenie deseczki, śliczna:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł z tymi napisami w różnych czcionkach na deseczce:) I po polsku! Też się staram w języku ojczystym, ale czasami jest i angielski, i francuski:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Nie potrafiłam zdecydować się na jedną, zatem użyłam wszystkich :) I po kłopocie.

   Usuń
 3. Piękna deseczka :) A wracając do pana z profilu społecznościowego - czasami zdarzy się każdemu popełnić błąd w mowie cy piśmie, ale to co napisał on aż przeraża.Całkowicie rozumie Twój nastrój :) Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama kilkukrotnie złapałam się na tym, że "portfel" usilnie chciałam pisać przez "w" :) Ale wystarczyło spojrzeć na to słowo i od razu było widać, że coś tu nie gra.

   Usuń
 4. Nie wiem czy przesadzasz, ale coś jest na rzeczy, powolutku zatracamy umiejętność prawidłowego pisania w ojczystym języku. Sama czasem łapię się na takich błędach, że mi wstyd potem.
  Deska super, szczególnie spękania.
  Pędzę na candy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała deseczka, efektowne spękania :) Otaczamy się typografią w języku angielskim, warto pamiętać też o naszym pięknym języku ojczystym !
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Super deseczka, w moich klimatach :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń